Lohusa Masajı

Lohusa masajı, annelik hüznünü daha kolay atlatmayı hedeflemekle birlikte, vücuttaki ödemin de sağlıklı bir şekilde normale dönmesine katkı sağlar. İlk altı haftayı kapsayan lohusa masajı, lohusalığı daha kolay ve sağlıklı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olur.

Hamilelikte salgılanan hormonların doğumdan sonra düşmesiyle birlikte meydana gelen duygu değişiklikleri sürekli ağlama hali, bunalma gibi durumları ortaya çıkarır.
Annelik hüznü denilen bu durumun iki üç hafta sonra ortadan kalkması beklenir.

Lohusa masajı, annelik hüznünü kolay atlatmayı amaçlar. Vücuttaki ödeminde sağlıklı şekilde normale dönmesini sağlar. İlk bir buçuk ayı kapsayan bu masaj, lohusalığı sağlıklı bir şekilde tamamlamaya yardımcı olur.

Annenin anatomik yapısına uygun seçilen masaj teknikleri, lohusalık döneminin duygusal olarak daha sağlıklı geçirilmesinde önemlidir. Doğumdan önce ortaya çıkan fiziksel rahatsızlıkların iyileşmesine de yardımcı olur. Annenin fiziksel ve ruhsal anlamda rahatlaması, bebeği ile ilişkini de pozitif yönde etkiler. Daha mutlu bir anne daha mutlu bir bebek demektir.