Bebek Masajı

Uzmanımız tarafından bebeğinizin hassas cilt yapısına uyumlu yağlarla bebeğinize uygulanan masajdır. Bebek masajı bebeklerinizin fiziksel ve ruhsal olarak rahatlamasını sağlar.

Ebeveynler veya bebek masaj uzmanı tarafından bebeğin vücuduna uygulanan rahatlatıcı, dinlendirici bir masaj türüdür. Yenilebilir yağlarla (tatlı badem yağı, Hindistan cevizi yağı vb) yapilan bu masaj, bebeğin gaz sancılarını gerginlinliğini stresini azaltarak uykuya geçişini kolaylaştırır ve daha derin bir uyku sunar.

Bebeklerinizin fiziksel ve ruhsal olarak rahatlamasını sağlarken, anne ve babadan sonra diğer insanlarla olan bagının kuvvenlenmesinde önemli rol oynar.

Bebek masajı, aylık gelişime göre farklı yararlar gösterir.  İlk dört ay itibari ile kolik sancılarının azalmasına yardımcı olurken beş ay itibari ile sindirim sistemini destekler.

Kaslarının güç kazanmasına yardımcı olur, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Bebeğinize düzenli masaj yapmanız, onunla çok özel bir an paylaşmanızın çok güzel bir yoludur.

Daha fazla bağ kurma zamanı, daha fazla duyusal uyarım, daha sağlıklı gelişim. Dokunma pek çok yönden ilk dilimizdir. Nazik ve sevgi dolu bir dokunuş bebeklerin daha güçlü bir şekilde ve daha az korkuyla büyümelerine yardımcı olabilir.

Rutin olarak dokunulan bebekler, diğer bebeklere göre %50 daha fazla göz teması kurmakta ve 3 kat daha fazla olumlu bir ifadeye sahip olmaktadır.

Masaj yapmak bebeği güvende hissettirir. Bebeklerde doğumdan itibaren en gelişmiş duygu dokunma duygusudur. Bebeklerde dokunma duygusunu geliştirmenin en iyi yolu ona masaj yapmaktır.

Bebekler her şeyi dokunarak keşfederler. Anladıkları tek sevgi dili dokunmaktır. Bu nedenle bebeğinizi daha iyi tanımanız ve onunla sevgi dolu güzel bir ilişki kurmanız için ona masaj yapmanız bebeğinizin kendini güvende hissetmesini sağlayarak sakinleştirici bir etki yapar.